Certyfikowany Trener Personalny Białystok – Damian Ostrowski

Siłownia czy studio treningu personalnego? co wybrać?

Obecna oferta możliwości treningowych w Białymstoku i nie tylko jest bardzo szeroka. Mamy do wyboru siłownie, kluby fitness oraz studia treningowe/studio treningu personalnego. Osoba początkująca nie mająca doświadczenia treningowego oraz nie znająca swoich potrzeb może mieć trudne zadanie. A więc co wybrać? Czym się charakteryzują wyżej wymienione miejsca, jakie są ich zalety oraz wady?

Poniżej pokrótce o tym w artykule.

Panel badań laboratoryjnych w sporcie – badania laboratoryjne u sportowców

Życie sportowca różni się zdecydowanie od życia osoby „cywilnej”. Choć nie wiem, czy jest to najlepsze określenie, o tyle ilość stresu fizycznego (obciążenia treningowe) i czasami psychicznego (sportowców zawodowych) jest często na innym poziomie, wyższym poziomie.

Sportowcy w XXI wieku są narażeni na wiele czynników stresowych spowodowanych oprócz treningów również częstymi podróżami w związku z zawodami, czy stresem spowodowanym rygorem dietetycznym.

Duża ilość stresorów w życiu sportowca powoduje, że ryzyko kontuzji zdecydowanie wzrasta, mogą się także pojawić kłopoty ze snem czy przewlekłe zmęczenie.

Stan ten często ma swoje odzwierciedlenie w wynikach badań laboratoryjnych, w których wprawne oko jest w stanie zidentyfikować nieprawidłowości.

Dane, które można odczytać z wyników badań laboratoryjnych, w połączeniu z analizą treningową, obciążeń treningowych, informacji na temat aktualnej regeneracji czy jakości snu, a także osiągana wydajnością treningową pomagają uniknąć przetrenowania oraz zmniejszyć ryzyko kontuzji czy rozwinięcia się choroby.

Jeżeli jesteś zainteresowany badaniami laboratoryjnymi w sporcie zapraszam do lektury wpisu.

TRENING EMS – STYMULACJA MIĘŚNI, CZY WARTO?

Treningi EMS, zwane także full body EMS stają się coraz popularniejsze. Sama nazwa wzbudza zainteresowanie, a zdjęcia osób wykonujących EMS dodatkowo pobudzają wyobraźnię i obiecują osiągnięcie spektakularnych efektów. I to wszystko w krótkim czasie i to minimalnym nakładem energii. Czy trening EMS jest rzeczywiście warty uwagi? Czy 20 minut treningu „pod elektrodami” wystarcza by osiągnąć znakomite efekty? Sprawdźmy.

SKINNY FAT – WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ

Skinny Fat bywa nazywane sylwetką chudo-grubą czy pozorną szczupłością, a przez wielu najgorszym typem sylwetki. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Cellulit, trzęsąca się, galaretowata skóra, wszechobecne fałdki a przy tym wszystkim waga w normie to cechy charakterystyczne tego typu sylwetki. Choć skinny fat nie widać na pierwszy rzut oka, zjawisko to dotyczy wielu szczupłych dziewczyn, a także mężczyzn.


IIFYM DIETA – NAJLEPSZY SPOSÓB ODŻYWIANIA?

Dieta IIFYM jest często nazywana dietą „jedz co chcesz”. Już samo to określenie, powoduje, ze dość przyjaźnie na nią spoglądamy. IIFYM jest elastycznym sposobem odżywiania, w którego trakcie, możemy sięgnąć po pizzę czy lody. Nadszedł przełom – koniec z restrykcyjnym planem żywieniowym.

Czy rzeczywiście tak jest? Czym jest dieta typu IIFYM i jak powinniśmy na nią patrzeć?


ADAPTACJA METABOLICZNA

Głównym celem większości osób zapisujących się na siłownię jest zdecydowanie redukcja masy ciała. Wokół odchudzania powstało wiele mitów, które są często zwyczajnym tłumaczeniem niepowodzeń osób chcących schudnąć. Pośród nich wymieniany jest wolny metabolizm, czyli poprawniej formułując adaptacja metaboliczna, wg, której organizm obniża swój metabolizm do bardzo niskiego poziomu, przy którym dalsza redukcja  jest niemożliwa. Czy jest to słuszne? Czy rzeczywiście istnieje zjawisko adaptacji metabolicznej?

Subskrypcja Bloga

Tylko powiadomienia o nowych wpisach, zero spamu!
Loading