Certyfikowany Trener Personalny Białystok – Damian Ostrowski
morfologia krwi obwodowej sportowca - omówienie wyniku

Morfologia krwi obwodowej — podstawowe badanie, które musisz znać


Morfologia krwi obwodowej u sportowca — to podstawowe badanie diagnostyczne, którego podstawową interpretację powinieneś znać.

Charakteryzuje się ono występowaniem wielu parametrów oznaczonych skrótami. Dla większości osób są one kompletnie niezrozumiałe i nie ma w tym nic dziwnego.

Stąd, postanowiłem omówić to badanie, z czego się składa, co oznaczają poszczególne skróty oraz jak samodzielnie umieć zinterpretować badanie morfologii krwi.

Zapraszam do lektury!


przygotowanie pod test sprawnościowy do wojska

Testy sprawnościowe do Wojska 2020 – kompletny poradnik oraz plan treningowy za darmo.


Dziś powiem jak przygotować się pod testy sprawnościowe do Wojska Polskiego w 2020 roku. Opiszę jak wygląda sprawdzian kwalifikacyjny, test sprawnościowy oraz w jaki sposób prowadzić przygotowania, aby uzyskać wysoką liczbę punktów i zostać żołnierzem.

Specjalnie dla Ciebie przedstawię wskazówki treningowe oraz udostępnię plan treningowy zupełnie za darmo.

 Zapraszam do lektury!

Utrata 17 kg tłuszczu i poprawa sylwetki w 4 miesiące — metamorfoza sylwetki Mateusza


Chciałbym przedstawić Wam przypadek Mateusza, który zgłosił się do mnie celem zrzucenia zbędnych kilogramów i poprawy sylwetki.

Mateusz jest świetnym przykładem, że wytrwałość oraz ciężka praca z przestrzeganiem zaleceń treningowych i dietetycznych się opłaca.

 Po 4 miesiącach wspólnej współpracy – udało się zrealizować cel oraz osiągnąć:

  • Zrzucenie 17 kg
  • Zdecydowana poprawa sylwetki z uwidocznieniem mięśni
  • Uzyskanie sportowego, atrakcyjnego wyglądu sylwetki
  • Zdecydowany wzrost siły i masy mięśniowej
  • Zmiana nawyków żywieniowych oraz edukacja żywieniowa
  • Poprawa samopoczucia

Jeżeli chcesz poznać historię – czytaj dalej.


Test sprawnościowy ABW

Test Sprawnościowy ABW – plan treningowy oraz wskazówki za darmo


Test sprawnościowy ABW odbywa się w trakcie jednego wyznaczonego dnia. Aby być dopuszczonym do egzaminu sprawności fizycznej do ABW, trzeba posiada pozytywną opinie – zgodę lekarza.

Jak wygląda Test sprawnościowy w trakcie rekrutacji do ABW oraz jak przygotować się do niego opowiem Ci w dzisiejszym wpisie. Mam także dla Ciebie zupełnie za darmo plan treningowy, który umożliwi Ci przygotowanie się egzaminów sprawnościowych do ABW.

Zapraszam do lektury.


Mini Cut

Mini Cut — okresowy deficyt kaloryczny, dzięki któremu zrzucisz tłuszcz.

Technika odżywania, jaką jest mini cut, czyli okresowy deficyt kaloryczny na stale zagościła na arenie sportów sylwetkowych. Nic dziwnego, czasy monstrualnej masy już minęły. Teraz dużo bardziej liczy się proporcjonalna, wysokiej jakości masa mięśniowa, a mini cut jest świetnym narzędziem, który umożliwia ją osiągnąć. Stąd dziś mam dla Was kompletny poradnik o mini cut!

badania w trakcie terapii steroidowej

5 badań w trakcie stosowania steroidów anabolicznych, o których nikt Ci nie powiedział

Steroidy (sterydy) anaboliczne to substancje zwiększające wydolność, poprawiające siłę oraz zwiększające masę mięśniową. Są popularne wśród sportowców oraz zwykłych ludzi chcących poprawić sylwetkę. Większość stosowanych substancji pochodzi z czarnego rynku i jest groźna dla zdrowia. Stąd, dziś przedstawię Ci rzadkie badania w trakcie stosowania steroidów anabolicznych, o których się nie mówi, a warto je wykonywać w trakcie stosowania terapii steroidowej by cieszyć się zdrowiem.

Zapraszam do lektury.


Mikroflora jelit i probiotyki


Mikroflora jelit i jej zaburzenia są od jakiegoś czasu popularnym tematem dyskusji wielu naukowców, dietetyków czy trenerów. Powiązano co raz więcej jednostek chorobowych, które są w jakimś stopniu skojarzone z mikrobiomem.  Okazuje się, że nasz stan flory bakteryjnej jelit jest ważniejszy niż mogło się wydawać kiedykolwiek wcześniej. Stąd, popularność wszelakich suplementów diety zawierających bakterie probiotyczne zdecydowanie wzrosła. Łatwo się w tym gąszczu pogubić. Tematem dzisiejszego wpisu są probiotyki oraz mikroflora jelit? Czy warto stosować probiotyki i czym się sugerować przy wyborze?


Markery laboratoryjne przetrenowania — jak monitorować przetrenowanie w trakcie przygotowań sportowych?

Markery laboratoryjne przetrenowania — jak monitorować przetrenowanie w trakcie przygotowań sportowych?


Przetrenowanie jest stanem nieodzownie związanym ze sportem. Wzrost intensywności treningów oraz ich kontynuowanie przy niewystarczającej ilości odpoczynku prowadzi do przeciążenia, a następnie do przetrenowania. Jest to stan, charakteryzujący się niską efektywnością oraz wydolnością organizmu, która skutkuje osiąganiem zdecydowanie gorszych rezultatów sportowych. Dlatego, tak ważna jest kontrola przetrenowania. Służą do tego markery laboratoryjne przetrenowania. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak monitorować przetrenowanie w trakcie przygotować sportowych, zapraszam Cię do lektury wpisu.


ile kawy można pić w ciągu dnia

Ile kawy można pić w ciągu dnia?– fakty i mity na temat kawy.


Dzisiejszy wpis poświęcony napojowi, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Znany od połowy 16 wieku, dziś jest drugim najpopularniejszym napojem na świecie. Charakterystyczny smak i kuszący zapach powoduje, że jest spożywany w ilości około 2 miliardów filiżanek dziennie. Już wiesz, o czym mowa? Kawa – czarna, espresso, latte, biała – w zależności, jaką lubisz dziś jest tematem mojego wpisu. Ile kawy można pić w ciągu dnia? Poznaj fakty i mity na temat kawy.


Testy sprawnościowe do WOT

Testy sprawnościowe do WOT- trening oraz przygotowanie do Wojsk Obrony Terytorialnej


W dzisiejszym wpisie powiem, jak wyglądają testy sprawnościowe do WOTWojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawię trening, który umożliwi skuteczne przygotowanie.

Wojska Obrony Terytorialnej powołane jakiś czas temu przez ówczesnego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza stały się dobrym kierunkiem rozwoju dla wielu młodych ludzi. Stąd jest to często wybierany kierunek przez wiele osób, zwłaszcza że wiąże się z gratyfikacją finansową. Żołnierz powinien charakteryzować się doskonałym zdrowiem oraz przygotowaniem fizycznym.

Zapraszam do lektury!


Jak znaleźć trenera personalnego w Białymstoku?

Gdzie szukać i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Gdy właśnie rozpocząłeś poszukiwania dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku, z pewnością zdążyłeś zauważyć, że nie będzie to łatwe. Oferta na rynku pośród Trenerów jest duża, tylko jak wybrać tego odpowiedniego? Czym się kierować przy wyborze oraz gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?

Przedstawię swoje wskazówki dla mieszkańców Białegostoku z punktu widzenia trenera osobistego na chwilę wcielającego się w osobę poszukującą.


Najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku

Catering dietetyczny Białystok ranking — porównanie różnych diet pudełkowych


Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Białymstoku oraz na Podlasiu. Niegdyś catering dietetyczny uchodził za luksus, na który mogli sobie pozwolić nieliczni, głównie celebryci, aktorzy czy piosenkarze.

Teraz, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy oferujące catering dietetyczny z bogatym menu posiłków, gdyż liczba osób korzystających z tego typu usług wciąż rośnie.

W samym Białymstoku naliczyłem 18 firm dostarczających fit posiłki i porównałem je pod względem ceny.

Catering dietetyczny Białystok — porównanie cen.

Zapraszam do lektury!


%d bloggers like this: