Certyfikowany Trener Personalny Białystok – Damian Ostrowski
Najpopularniejsze mity dietetyczne

Mity dietetyczne – poznaj najpopularniejsze mity dotyczące odchudzania.


O odchudzaniu można usłyszeć wiele informacji. Niektóre z nich — mity dietetyczne powielane są od bardzo dawna. Na pewno je słyszałeś, pewnie nie koniecznie zdajesz sobie sprawę z ich nieprawdziwości.

W dzisiejszym wpisie obalam 16 najpopularniejszych mitów dietetycznych. Przed lekturą zachęcam Cię do zapoznania się z poprzednim wpisem – “dlaczego nie możesz schudnąć?!”.

Zapraszam do lektury!


Nie mogę schudnąć - poznaj przyczyny

Dlaczego nie możesz schudnąć mimo treningu i diety – 6 faktów.


Celem większości osób uczęszczających na siłownię jest zrzucenie zbędnej ilości tkanki tłuszczowej. Takie są fakty. W sieci oraz wszelakich gazetach możemy znaleźć mnóstwo poradników, oraz diet, które mają zagwarantować sukces. Mimo tego wiele osób wciąż go nie odnosi. Czy zastanawiałeś się, dlaczego nie możesz schudnąć?

To fakt, że w gąszczu różnych informacji łatwo się jest pogubić i zapomnieć o podstawowych faktach, którymi należy kierować się przy planowaniu redukcji.

Zapraszam do lektury wpisu poświęconego skutecznej redukcji! Dowiesz się z niego jakie są główne powody, dla których nie możesz schudnąć!


przygotowanie pod test sprawnościowy do wojska

Jak przygotować się pod testy sprawnościowe do Wojska 2019?

Dziś powiem jak przygotować się pod testy sprawnościowe do Wojska 2019. Jest to kolejny z artykułów traktujący o przygotowaniach do formacji mundurowych. Poprzednio pisałem o tym, jak skutecznie poprowadzić przygotowanie do Straży Pożarnej oraz do Policji. Dziś skupię się na Wojsku Polskim.

Opiszę jak wygląda sprawdzian kwalifikacyjny, test sprawnościowy oraz w jaki sposób prowadzić przygotowania, aby uzyskać wysoką liczbę punktów i zostać żołnierzem.

Nie zabraknie również tak jak ostatnio, przykładowego planu treningowego umożliwiającego  przygotowanie się do testów sprawnościowych do wojska.

 Zapraszam do lektury!

Testy sprawnościowe do WOT

Testy sprawnościowe do WOT- trening oraz przygotowanie do Wojsk Obrony Terytorialnej


W dzisiejszym wpisie powiem, jak wyglądają testy sprawnościowe do WOTWojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawię trening, który umożliwi skuteczne przygotowanie.

Wojska Obrony Terytorialnej powołane jakiś czas temu przez ówczesnego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza stały się dobrym kierunkiem rozwoju dla wielu młodych ludzi. Stąd jest to często wybierany kierunek przez wiele osób, zwłaszcza że wiąże się z gratyfikacją finansową. Żołnierz powinien charakteryzować się doskonałym zdrowiem oraz przygotowaniem fizycznym.

Zapraszam do lektury!


Jak znaleźć trenera personalnego w Białymstoku?

Gdzie szukać i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Gdy właśnie rozpocząłeś poszukiwania dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku, z pewnością zdążyłeś zauważyć, że nie będzie to łatwe. Oferta na rynku pośród Trenerów jest duża, tylko jak wybrać tego odpowiedniego? Czym się kierować przy wyborze oraz gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?

Przedstawię swoje wskazówki dla mieszkańców Białegostoku z punktu widzenia trenera osobistego na chwilę wcielającego się w osobę poszukującą.


Najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku

Najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku. Jakie są koszty diety pudełkowej z dostawą do domu na Podlasiu?


Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Białymstoku oraz na Podlasiu. Niegdyś katering dietetyczny uchodził za luksus, na który mogli sobie pozwolić nieliczni, głównie celebryci, aktorzy czy piosenkarze. Teraz, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy oferujące catering dietetyczny z bogatym menu posiłków, gdyż liczba osób korzystających z tego typu usług wciąż rośnie. Dieta pudełkowa jest z pewnością wygodna, umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz utrzymanie zbilansowanej diety i tym samym skuteczne odchudzanie. Tylko ile kosztuje i jak wybrać najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku?

Zapraszam do lektury!


Siłownia Białystok

Siłownia Białystok – jaką siłownię wybrać? Która siłownia jest najlepsza?


Siłownia i fitness Białystok – jaką siłownię wybrać? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie zapraszam Cię do lektury wpisu.

Chcesz zmienić swoją sylwetkę, schudnąć bądź nadać jej smuklejszych kształtów? W tym celu poszukujesz siłowni gdzie będziesz mógł trenować swoje ciało i osiągać postępy.

Jeśli wierzyć statystykom z klubów fitness i siłowni korzysta w Polsce około 3 milionów osób, zostawiając w nich około 3.77 miliarda złotych.

Statystyczny Polak wydaje więc na siłowni około 100 zł miesięcznie.

Poniżej przedstawiam listę najpopularniejszych klubów fitness i siłowni w Białymstoku.


Przygotowanie do testów sprawnościowych do Straży Miejskiej 2019

Przygotowanie do testów sprawnościowych do Straży Miejskiej 2019


Praca w Straży miejskiej jest coraz częściej wybieranym kierunkiem rozwoju. Z tego powodu tematem dzisiejszego wpisu jest przygotowanie do testów sprawnościowych do Straży Miejskiej.

Mam nadzieję, że okaże się to być przydatna wiedza, gdyż co jakiś czas przyjmowani są nowi kandydaci. W tym roku w Białymstoku w samym styczniu ogłoszono nabór na 5 wolnych miejsc aplikanta– strażnika miejskiego.

Zapraszam do lektury wpisu!


Wpływ kreatyny na nerki

Wpływ kreatyny na nerki i wzrost kreatyniny – fakty i mity


Kreatyna oprócz białka jest prawdopodobnie najpopularniejszym suplementem diety stosowanym przez sportowców. Jest także produktem najbardziej przebadanym i powszechnie uważanym za bezpieczny. Czy aby na pewno? Jaki jest wpływ kreatyny na nerki?

Wiele osób trenujących na siłownii przyjmujących suplementy diety, wykonując badania laboratoryjne ma podwyższony poziom kreatyniny we krwi. Jest to bardzo niepokojący objaw sugerujący uszkodzenie nerek. W związku z tym diagnoza lekarza bywa jednoznaczna – proszę zmniejszyć aktywność fizyczną i zadbać o siebie.

Czy jednak zawsze podwyższony poziom kreatyniny jest powodem do zmartwień? Czy powszechnie stosowana kreatyna uszkadza nerki? Jaki jest wpływ kreatyny na stężenie kreatyniny?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć tych informacji, zapraszam do lektury wpisu.


test uzależnienia od cukru

Test uzależnienia od cukru — sprawdź, czy masz słodki problem.


Tematem dzisiejszego wpisu jest cukier – szybko uzależniająca substancja masowo dodawana do żywności. Poznaj 8 faktów na temat cukru oraz wykonaj test uzależnienia od cukru, by sprawdzić, czy należysz do grona osób, które mają z nim problem.

Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań.

Poniżej test uzależnienia od cukru.

Zachęcam do lektury wpisu!