Diagnosta laboratoryjny online Białystok

Regularne wykonywanie badań laboratoryjnych jest istotne by kontrolować stan zdrowia i cieszyć się z odnotowywanych postępów. Prawidłową ocenę wyników badań krwi zapewni Ci diagnosta laboratoryjny online.

Oprócz prawidłowego sposobu odżywania – przestrzegania diety oraz regularnej aktywności fizycznej (jeśli nie masz diety i nie wiesz jak trenować – kliknij) kluczowa jest regularna kontrola stanu naszego środowiska wewnętrznego.

W naszym organizmie niczym w fabryce jest mnóstwo trybów i trybików, które muszą się na wzajemnie zazębiać aby „maszyna” poruszała się do przodu. Stąd tak ważne jest kontrolowanie stanu tych „trybów i trybików”. Możemy tego dokonać wykonując regularne badanie laboratoryjne krwi.


Diagnostyka laboratoryjna — szeroki wachlarz możliwości


Współczesna diagnostyka oferuje wiele możliwości oznaczania różnych parametrów krwi, których ocena dostarcza szeregu informacji na temat kondycji organizmu.

Ich prawidłowy dobór i ocena możliwa jest jednak tylko w przypadku posiadania specjalistycznej wiedzy.

Nie wystarczy certyfikowany kurs jednodniowy czy szkolenie sportowe, jakich pełno. Ba, nie wystarczą nawet dwa dni czy tydzień. Do tego potrzebne są miesiące, lata nauki i doświadczenie.

Sam z wykształcenia jestem diagnostą laboratoryjnym. Ukończyłem 5-letnie studia magisterskie — analitykę medyczną oraz przepracowałem ponad dwa lata na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku wykonując oraz interpretując badania laboratoryjne w tym badania laboratoryjne u sportowców.

Mam aktualne uprawnienia do wykonywanie tego badań — znajdziesz mnie na oficjalnej liście diagnostów laboratoryjnych: diagnosta laboratoryjny online.

Interpretacja badań u sportowców jest o tyle trudniejsza, że wyniki badania trzeba rozpatrywać wspólnie ze znajomością cyklu treningowego i jego etapu, diety czy stosowanych suplementów i odżywek.

Oprócz samej kontroli poziomu wybranych markerów oraz kontroli ich stężenia kluczowy jest okres umiejętnego przygotowania się do badania.

Prawidłowo zaplanowana wizyta w laboratorium musi uwzględniać okres cyklu treningowego oraz czas regeneracji po ostatnim treningu.


Możliwości, które dają Ci badania krwi — diagnosta laboratoryjny online


— stopniu zmęczenia mięśni

— ocenić ryzyko zbliżającego się przetrenowania

— ocenić skuteczność metod regeneracji

— ocenić tempo regeneracji organizmu

— określić potencjał anaboliczny organizmu

— śledzić i zapobiegać uszkodzeniom narządowych (wątroba, nerki, serce itd. ) w trakcie intensywnych cykli treningowych

— kontrolować insulinowrażliwość/insulino oporność organizmu

— śledzić zmiany stężenia hormonów w trakcie steroidoterapii

…oraz wiele innych!


Poszerz wiedzę z diagnostyki laboratoryjnej


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat diagnostyki laboratoryjnej zachęcam Cię do lektury wpisów na blogu – kliknij.


Jeżeli chcesz skontaktować się z diagnostą laboratoryjnym online — kliknij.


Damian Ostrowski Trener Personalny Białystok