Wiele osób stawiających swoje pierwsze kroki na siłowni, staje przed dość trudnym wyborem najlepszej siłowni, na której będzie mogło w spokoju trenować i zmieniać swoją sylwetkę. Czym się kierować przy wyborze siłowni?

Jeżeli zastanawiasz się, która siłownia w Białymstoku jest godna uwagi, napewno masz niełatwy orzech do zgryzenia. Oferta siłowni oraz Fitness Klubów w Białymstoku jest dość spora. Siłownia i fitness Białystok – jaką siłownię wybrać? – Postaram się przyjrzeć odpowiedzi na to pytanie.

Poniżej przedstawiam listę najpopularniejszych klubów fitness i siłowni w Białymstoku.


Chcesz zmienić swoją sylwetkę, schudnąć bądź nadać jej smuklejszych kształtów? W tym celu poszukujesz siłowni gdzie będziesz mógł trenować swoje ciało i osiągać postępy.

Jeśli wierzyć statystykom z klubów fitness i siłowni korzysta w Polsce około 3 milionów osób, zostawiając w nich około 3.77 miliarda złotych.

Statystyczny Polak wydaje więc na siłowni około 100 zł miesięcznie.


SIŁOWNIE W BIAŁYMSTOKU SĄ OBLEGANE – CHWILOWA MODA CZY DŁUGOFALOWY TREND?


Co raz więcej osób prowadzi aktywny tryb życia. Moda na bycie fit przybyła do nas z krajów zachodnich. Dużo osób oprócz regularnych treningów współpracuje z Trenerem Personalnym czy korzysta z diet pudełkowych. Ze swojej strony zachęcam również wszystkich aby dorzucić do tego pakietu regularne badania zdrowotne w postaci badań laboratoryjnych krwi czy badań wydolnościowych w przypadku biegaczy.

Prowadzenie sportowego trybu życia stało się szczególnie popularne w dobie mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram.

Również co raz więcej osób decyduję się na skorzystanie z usług profesjonalistów i współpracę z trenerem personalnym. Wspólne treningi personalne z trenerem osobistym są dobrym rozwiązaniem na szybkie i bezpieczne wdrożenie na siłowni zwłaszcza pośród osób zmagających się z kontuzjami czy problemami natury ortopedycznej.

Natomiast czy wzmożona aktywność Polek i Polaków jest chwilową modą czy może uległa zmianie na dobre, nie pokuszę się by odpowiedzieć na to pytanie. Nie mniej jednak, bardzo cieszę się z aktywizacji naszego społeczeństwa.


LOKALIZACJA SIŁOWNI CZY JEST WAŻNA?


Lokalizacja siłowni jest jednym z najważniejszych czynników przy jej wyborze. W mojej opinii najłatwiej wykonać i zmobilizować się do treningu jest w przypadku, gdy wykonujemy go przed lub bezpośrednio po pracy. Stąd dobrze żeby siłownia znajdował się w lini pomiędzy pracą, a domem. W Białymstoku znajdziemy siłowni tak naprawdę w każdej dzielnicy: centrum, zielone wzgórza, dziesięciny, białostoczek, antoniuk, przydworcowe, kawaleryjskie, mickiewicza, piasta czy wygoda.

Jeżeli chodzi o możliwość znalezienia siłowni w Białymstoku w dogodnej lokalizacji są one dość duże.

Przy wyborze siłowni warto również uwzględnić parking jak i tworzące się korki po drodze z pracy czy z domu.


GODZINY OTWARCIA SIŁOWNI/FITNESS KLUBÓW W BIAŁYMSTOKU


Jeżeli mamy nieregularne godziny pracy lub zwyczajnie preferujemy trenowanie w bardzo wczesnych lub późnych godzinach istotnym może okazać się wybranie siłowni otwartej całodobowo lub posiadającej szerokie ramy otwarcia od wczesnych godziny porannych do późnych wieczornych.

Jest to również ważne biorąc pod uwagę, że w godzinach popołudniowych 16-18 dochodzi do największej kumulacji osób trenujących i bywa ścisk.


ZAJĘCIA GRUPOWE NA SIŁOWNI


Część osób preferuje ćwiczenia grupowe lub chce mieć możliwość ich wykonywania od czasu do czasu. Stąd warto również wziąć pod uwagę ofertę ćwiczeń grupowych udostępnionych przez siłownię.


SIŁOWNIA W BIAŁYMSTOKU – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KLUB FITNESS?


Moim zdaniem, nie można jednoznacznie wskazać najlepszej siłowni w Białymstoku. Takowa nie istnieje, można za to pokusić się znaleść najlepszą siłownię dla nas to jest taką, która będzie najbardziej dopasowana do nas i naszego trybu życia.

Niezależnie czy prowadzisz aktywny tryb życia bądź dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z siłownią, jest ona bardzo dobrym miejscem, w którym jesteś w stanie zadbać o zdrowie i korzystny wygląd swojego ciała.

Aktualnie w Białymstoku znajduje się dużo siłowni i fitness klubów, które z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Większość tego typu miejsc jest w dzisiejszych czasach dobrze wyposażone i, pomimo iż czasami różnice między konkretnymi miejscami mogą różnić się istotnie, to nawet słabiej wyposażony klub z reguły gwarantuje wystarczające zaplecze na efektywny trening.


BIAŁOSTOCKIE SIŁOWNIE I FITNESS KLUBY – PRZEGLĄD, CENNIK


W Białymstoku znajdziemy zarówno tzw. sieciówki, jak i siłownie mniejsze prywatne. Do wyboru są siłownie ogólnego, przeznaczenia gdzie odnajdzie się każdy osobą początkująca jak i osobą uprawiająca zawodowo sport siłowy jak i Fitness Kluby skierowane do kobiet czy osób trenujących relaksacyjnie.

Średnia cena karnetu do roku 2020 w Polsce wg statystyk wynosiła 119 zł. Teraz z uwagi na zwiększone koszty takie jak prąd czy ogrzewanie te ceny idą do góry i średnio w Białymstoku musimy szykować od 120 do 150 zł za miesiąc.

Gdy przyjrzymy się bliżej cenom karnetów na siłownię w Białymstoku – zobaczymy, że ceny te są zróżnicowane i zależą od rodzaju karnetu i czasu trwania umowy.

Jak prezentuje się dokładnie cenniki karnetów za siłownie w Białymstoku? Przyjrzyjmy się tabeli poniżej.


SIŁOWNIA BIAŁYSTOK MAGIC GYM


Magic Gym jest dużą i nowoczesną siłownią zlokalizowaną na osiedlu Białostoczek. Klub jest dobrze wyposażony. Z informacji obecnych na stronie internetowej wynika, że siłownia oferuje dużo zajęć grupowych oraz inne usługi takie jak trening funkcjonalny czy modelowanie sylwetki.

Klub ten cieszy się dobrą opinią użytkowników.


SIŁOWNIA BIAŁYSTOK JUROWIECKA CALYPSO FITNESS


Siłownia sieciowa istniejąca od kilku lat w Białymstoku Zlokalizowana w galerii Jurowieckiej co dla niektórych osób może być plusem – możliwość przy okazji zrobienia zakupów.  W opini wielu klubowiczów powierzchnia klubu jest zbyt mała. Stąd jest często przeludniony co utrudnia komfortowy trening.


MANIAC GYM


Jest to jedna z najstarszych siłowni w Białymstoku. Zlokalizowana na ulicy Warszawskiej blisko centrum. Siłownia dobrze wyposażona zawierająca basen, Squash oraz jacuzzi. Oferta firmy jest bardzo rozbudowana – można się pogubić. Cena karnetu uzależniona jest od tego, czy będzie on zawierał wbudowane opcje korzystania z wymienionych wyżej atrakcji.


SIŁOWNIA BIAŁYSTOK MC FIT


Siłownia sieciowa zlokalizowana w pobliżu dworca PKP. Dobrze wyposażona zarówno w wolne ciężary jak i maszyny do ćwiczeń. Zajmuje dużą powierzchnię, przez co oferuje swoim klubowiczom dużo miejsca do komfortowego treningu.

McFit przez kilka lat kusił niską ceną karnetów -stąd siłowniacechuje się dużą liczbą użytkowników, a więc bywa tłoczno. Zdarzają się sytuacji, gdy wszystkie szafki czy prysznice są zajęte. Warto to mieć na uwadze, zwłaszcza gdy planujemy wskoczyć do klubu tylko na chwilę, na „szybki trening”.


COLOSSEUM BIAŁYSTOK


Jest siłownią zlokalizowaną na ulicy Kopernika w Białymstoku. Jej położenie w pobliżu Politechniki Białostockiej i dwóch Uniwersytetów powoduje, że uczęszcza na nią duża liczba studentów. Do których w znacznym stopniu skierowana jest również oferta firmy. Sam klub jest nieźle wyposażony i  rozmieszczony w kilku salach.


SIŁOWNIA BIAŁYSTOK ZIELONE WZGÓRZA CITY FIT


Siłownia sieciowa zlokalizowana w galerii Zielone Wzgórza. Bardzo duża powierzchnia, przestronna. Siłownie dobrze wyposażona w niezbędny sprzęt zarówno wolne ciężary, jak i maszyny czy inne akcesoria treningowe.

Siłownię szczegółowo opisałem w oddzielnym wpisie, zachęcam do zapoznania się – City Fit Białystok czy warto?


SIŁOWNIA BIAŁYSTOK MADRO – STARS GYM AND FITNESS


Siłownia zlokalizowana na ulicy zwycięstwa w Galerii Madro. Na siłowni jest dużo miejsca oraz sprzętu. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowa sala cross oraz fitness.  

Siłownia bardzo klimatyczna, zorganizowana w stylu klasycznych amerykańskich siłowni.


SIŁOWNIA MULTISPORT BIAŁYSTOK


Jak wynika z badań Polska branża fitness w porównaniu do krajów zachodnich jest rozdrobniona. Oznacza to, że w Polsce najwięcej jest małych i średnich klubów fitness – sieci siłowni oczywiście istnieją, ale wciąż stanowią mniejszą część rynku.

Wyróżniamy się za to pod względem oferty skierowanej do pracowników firm. W 2017 sama spółka Benefit System posiadają MultiSport posiadała blisko 1 milion użytkowników w Polsce i za granicą.

W Białymstoku siłownie, które honorują MultiSport to między innymi Viking Fight Club, S4, CityFit, Champion Gym Białystok, Pan i Pani Fit – Centrum Odchudzania i Fitnessu, Stars Gym&Fitness, Cross & Fight MMA Vale Tudo Białystok, Colosseum, Fitosfera, Klub Atleta, Power Gym Białystok, Magic Gym, Calypso Fitness Club Białystok, Fitness Club MAX, Fitness Klub Multifit, Maniac Gym, Relax – Klub Kwadransowych Grubasów, Wygoda Fitness Club.


SIŁOWNIA W BIAŁYMSTOKU – LOKALIZACJA I CENY KARNETÓW


Nazwa siłowni i adresCena karnetuMultisport
S4 Białystok-Wrocławska
ul. Wrocławska 51B, 15-644 Białystok
79 zł – umowa 12 miesięczna
109 zł – czas nieokreślony
Tak
CityFit (Zielone Wzgórze)
ul. Wrocławska 20, 15-660 Białystok
100 zł – umowa 12 miesięczna
150 zł – czas nieokreślony
Tak
Champion Gym Białystok
Kopernika 93, 15-396 Białystok
139 zł – 1 miesiąc
110 zł – czas nieokreślony
Tak
Pan i Pani Fit – Centrum Odchudzania i Fitnessu
 ul. Harcerska 7, 15-345 Białystok
89 zł – umowa 12 miesięczna
119 zł – czas nieokreślony
Tak
Stars Gym&Fitness
ul. Zwycięstwa 8 / 1, 15-703 Białystok
100 zł – umowa 12 miesięczna
129 zł – czas nieokreślony
Tak
Pan & Pani Fit
ul. Antoniukowska 56 lok. 35, 15-845 Białystok
89 zł – umowa 12 miesięczna
119 zł – czas nieokreślony
Tak
Kompleks Kulturystyczny Colosseum
ul. Kopernika 5, 15-377 Białystok
109 zł – umowa 12 miesięczna
159 zł – czas nieokreślony
Tak
Fitosfera
ul. Jaśminowa 58, 15-814 Białystok
199 zł – czas nieokreślonyTak
Klub Atleta
ul. Głowackiego 14, 15-839 Białystok
90 zł – umowa 12 miesięczna
139 zł – czas nieokreślony
Tak
Power Gym Białystok
ul. Żelazna 7, lok. 6, 15-297 Białystok
80 zł – 1 miesiącTak
Magic Gym
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8b, 15-111 Białystok
142 zł – umowa 12 miesięczna
169 zł – czas nieokreślony
Tak
Calypso Fitness Club Białystok
ul. Jurowiecka 1, 15-101 Białystok
129 zł – umowa 12 miesięczna
159 zł – czas nieokreślony
Tak
Fitness Club MAX
ul. Bitwy Białostockiej 2, 15-103 Białystok
75 zł – umowa 12 miesięczna
135 zł – czas nieokreślony
Tak
Fitness Klub Multifit
ul. Mickiewicza 44, 15-223 Białystok
89 zł – umowa 12 miesięczna
109 zł – czas nieokreślony
Tak
Maniac Gym
ul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
98 zł – umowa 12 miesięczna
140 zł – czas nieokreślony
Tak
Relax – Klub Kwadransowych Grubasów
ul. Syczewskiego 8, 15-960 Białystok
85 zł – umowa 12 miesięczna
120 zł – czas nieokreślony
Tak
Wygoda Fitness Club
Józefa Chełmońskiego 54, 15-195 Białystok
82 zł – umowa 12 miesięczna
119 zł – czas nieokreślony
Tak

Przy wyborze siłowni warto kierować się następującymi czynnikami:

lokalizacja (bliskość od domu lub miejsca pracy to znaczny komfort)

Ilość oraz jakość wyposażenia

Kadra trenerska (jeżeli planujemy współpracę z trenerem)

Rodzaj i ilość zajęć grupowych (jeżeli korzystamy)

cena karnetu

godziny otwarcia siłowni


Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie pozwolą Wam wybrać najlepszą dla Was siłownię.


Damian Ostrowski — Trener Personalny Białystok