Siłownia i fitness Białystok – jaką siłownię wybrać? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie zapraszam Cię do lektury wpisu.

Chcesz zmienić swoją sylwetkę, schudnąć bądź nadać jej smuklejszych kształtów? W tym celu poszukujesz siłowni gdzie będziesz mógł trenować swoje ciało i osiągać postępy.

Jeśli wierzyć statystykom z klubów fitness i siłowni korzysta w Polsce około 3 milionów osób, zostawiając w nich około 3.77 miliarda złotych.

Statystyczny Polak wydaje więc na siłowni około 100 zł miesięcznie.

Poniżej przedstawiam listę najpopularniejszych klubów fitness i siłowni w Białymstoku.


Siłownia w Białymstoku – jak wybrać najlepszy klub fitness?


Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia bądź dopiero chcesz rozpocząć, siłownia jest bardzo dobrym miejscem, w którym jesteś w stanie zadbać o zdrowie i korzystny wygląd swojego ciała.

Aktualnie w Białymstoku znajduje się dużo siłowni i fitness klubów, które z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Większość tego typu miejsc jest w dzisiejszych czasach dobrze wyposażone i, pomimo iż czasami różnice między konkretnymi miejscami mogą różnić się istotnie, to nawet słabiej wyposażony klub z reguły gwarantuje wystarczające zaplecze na efektywny trening.


Najlepsza siłownia w Białymstoku – chwilowa moda czy rewolucja stylu życia?


Co raz więcej osób prowadzi aktywny tryb życia. Moda na bycie fit przybyła do nas z krajów zachodnich. No właśnie to chwilowa moda czy życie Polek i Polaków uległo zmianie na dobre?

Prowadzenie sportowego trybu życia stało się szczególnie popularne w dobie mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram.

Również co raz więcej osób decyduję się na skorzystanie z usług profesjonalistów i współpracę z trenerem personalnym. Wspólne treningi personalne z trenerem osobistym są dobrym rozwiązaniem na szybkie i bezpieczne wdrożenie na siłowni zwłaszcza pośród osób zmagających się z kontuzjami czy problemami natury ortopedycznej.


Którą siłownię w Białymstoku wybrać? – przegląd siłowni i cennik


W Białymstoku znajdziemy zarówno tzw. sieciówki, jak i siłownie prywatne. Średni cena karnetu w Polsce wg statystyk wynosi 119 zł. Gdy przyjrzymy się bliżej cenom w Białymstoku – zobaczymy, że w większości przypadków na naszym rynku ceny są niższe. Jak prezentuje się dokładnie cennik karnetów za siłownie w Białymstoku? Zaprezentuję to na kilku przykładach!


Magic Gym


Magic Gym jest dużą i nowoczesną siłownią zlokalizowaną na osiedlu Białostoczek. Klub jest dobrze wyposażony. Z informacji obecnych na stronie internetowej wynika, że siłownia oferuje dużo zajęć grupowych oraz inne usługi takie jak trening funkcjonalny czy modelowanie sylwetki.

Cena karnetu przy umowie 12-miesięcznej wynosi 130 zł przy płatności z góry za 12 miesięcy spada do 115 zł. Jest to jedna z najdroższych siłowni w Białymstoku.


Calypso Fitness Białystok — siłownia Białystok


Siłownia sieciowa istniejąca od kilku lat w Białymstoku Zlokalizowana w galerii Jurowieckiej co dla niektórych osób może być plusem – możliwość przy okazji zrobienia zakupów.  Niestety jej powierzchnia pozostawia wiele do życzenia – siłownia jest zbyt mała. Klub jest często przeludniony co utrudnia komfortowy trening.

Cena karnetu to 99 zł przy podpisaniu umowy na 12 miesięcy.


Maniac Gym Białystok — siłownia Białystok


Jest to jedna z najstarszych siłowni w Białymstoku. Zlokalizowana na ulicy Warszawskiej blisko centrum. Siłownia dobrze wyposażona zawierająca basen, Squash oraz jacuzzi. Oferta firmy jest bardzo rozbudowana – można się pogubić. Cena karnetu uzależniona jest od tego, czy będzie on zawierał wbudowane opcje korzystania z wymienionych wyżej atrakcji.

Koszt karnetu na samą siłownię to 130 zł w przypadku karnetu miesięcznego, którego cena spada do 78 zł przy zawarciu umowy na 12 miesięcy.


McFit Białystok — siłownia Białystok


Siłownia sieciowa zlokalizowana w pobliżu dworca PKP. Dobrze wyposażona oraz duża. McFit kusi niską ceną karnetów – 69 zł przy umowie 12-miesięcznej. Jest to zdecydowanie jedna z niższych cen w Białymstoku. Siłownia cechuje się dużą liczbą użytkowników.   Jeśli planujesz uczęszczanie w porach mniej obleganych np. od rana do południa lub nocą nie będzie to dla Ciebie przeszkodą.


Colloseum Białystok — siłownia Białystok


Jest siłownią zlokalizowaną na ulicy Kopernika w Białymstoku. Jej położenie w pobliżu Politechniki Białostockiej i dwóch Uniwersytetów powoduje, że uczęszcza na nią duża liczba studentów. Do których w znacznym stopniu skierowana jest również oferta firmy. Sam klub jest nieźle wyposażony i  rozmieszczony w kilku salach.

Cena karnetu miesięcznego wynosi 99 zł dla kobiet lub 120 dla mężczyzn. W przypadku umowy 12-miesięcznej jest to odpowiednio 80 lub 95 zł.


CityFit Białystok — siłownia Białystok


Siłownia sieciowa zlokalizowana w galerii Zielone Wzgórza. Bardzo duża powierzchnia, przestronna. Siłownie dobrze wyposażona w niezbędny sprzęt zarówno wolne ciężary, jak i maszyny czy inne akcesoria treningowe.

Cena karnetu miesięcznego wynosi 80 zł i spada do 60 zł przy umowie 12-miesięcznej.


Stars Gym & Fitness — siłownia Białystok


Siłownia zlokalizowana na ulicy zwycięstwa w Galerii Madro. Na siłowni jest dużo miejsca oraz sprzętu. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowa sala cross oraz fitness.  

Cena karnetu za samą siłownię wynosi 119 zł i 139 zł za siłownię + zajęcia fitness – karnet miesięczny i spada do odpowiednio 79 i 99 zł przy umowie 12-miesięcznej.


Które siłownie w Białymstoku honorują karty MultiSport i inne?


Jak wynika z badań Polska branża fitness w porównaniu do krajów zachodnich jest rozdrobniona. Oznacza to, że w Polsce najwięcej jest małych i średnich klubów fitness – sieci siłowni oczywiście istnieją, ale wciąż stanowią mniejszą część rynku.

Wyróżniamy się za to pod względem oferty skierowanej do pracowników firm. W 2017 sama spółka Benefit System posiadają MultiSport posiadała blisko 1 milion użytkowników w Polsce i za granicą.

W Białymstoku siłownie, które honorują MultiSport to między innymi Maniac Gym, Calypso Fitness, Stars Gym&Fitness czy Colloseum Białystok.


Siłownia w Białymstoku, którą siłownię wybrać?


Przy wyborze siłowni warto kierować się następującymi czynnikami:

lokalizacja (bliskość od domu lub miejsca pracy to znaczny komfort)

Ilość oraz jakość wyposażenia

Kadra trenerska (jeżeli planujemy współpracę z trenerem)

Rodzaj i ilość zajęć grupowych (jeżeli korzystamy)

cena karnetu

godziny otwarcia siłowni


Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie pozwolą Wam wybrać najlepszą dla Was siłownię.


Damian Ostrowski — Trener Personalny Białystok