Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Białymstoku oraz na Podlasiu. Niegdyś katering dietetyczny uchodził za luksus, na który mogli sobie pozwolić nieliczni, głównie celebryci, aktorzy czy piosenkarze. Teraz, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy oferujące catering dietetyczny z bogatym menu posiłków, gdyż liczba osób korzystających z tego typu usług wciąż rośnie. Dieta pudełkowa jest z pewnością wygodna, umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz utrzymanie zbilansowanej diety i tym samym skuteczne odchudzanie. Tylko ile kosztuje i jak wybrać najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku?

Zapraszam do lektury!


Czy warto zamówić catering dietetyczny? Zalety diety pudełkowej.


Spis treści:

1. Czy warto zamówić catering dietetyczny?

2. Dla kogo przeznaczona jest oferta cateringu dietetycznego?

3. Przegląd cateringu dietetycznego w Białymstoku.

4. Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego w Białymstoku?

5. Ceny cateringu na Podlasiu i w Białymstoku?


W ostatnich latach, a zwłaszcza w 2019 roku prym wiodą cateringi dietetyczne. Dlaczego są tak popularne?  

Z reguły dieta pudełkowa układana jest pod okiem dietetyka, którego główną rolą zadbanie jest o odpowiednie skomponowanie posiłków tak by były odpowiednio zbilansowane w mikro oraz makroskładniki.

Kolejnym atutem cateringu dietetycznego jest różnorodność dań i brak monotonii posiłków co jest dużym atutem podczas odchudzania i reżimu kalorycznego.

Ostatnią zaletą diety pudełkowej jest wygoda – katering dietetyczny przywozi Ci fit jedzenie na wyznaczone miejsce w wyznaczonym czasie tak żebyś mógł cieszyć się jedzeniem i mógł skoncentrować się na pracy czy treningu.

Catering dietetyczny jest niczym posiłek idealny – smaczny, zdrowy, bez potrzeby liczenia kalorii, umożlwiający schudnięcie.


Dla kogo przeznaczona jest oferta cateringu dietetycznego w Białymstoku? Kto skorzysta na diecie pudełkowej najbardziej?


Dieta pudełkowa została stworzona przede wszystkim dla osób zapracowanych, którzy pracują dużo i niekoniecznie mają czas by gotować zdrowe i pełnowartościowe rzeczy. Kolejną grupą osób, dla których oferta cateringu dietetycznego została skierowana to ludzie nielubiący gotować, lub chcący pozbyć się zbędnych kilogramów.

Z punktu widzenia trenera personalnego dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, z którymi ciężko jest odnotować postępy treningowe pomimo reżimu treningowego. Najczęściej u takich osób u źródła problemem są błędy dietetyczne uniemożliwiające odchudzanie czy poprawę wyglądu sylwetki.

Osoby te popełniają najczęstsze błędy w trakcie odchudzania:

Najczęstsze błędy w trakcie odchudzania — czyli dlaczego nie możesz schudnąć?

Przegląd cateringu dietetycznego w Białymstoku z dostawą do domu – dostawcy diety pudełkowej


Współpraca z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego jest bardzo prosta. Ogranicza się do wyboru określonego dostawcy zajmującego się dietą pudełkową.  Pierwszym krokiem podczas współpracy z cateringiem dietetycznym jest rozmowa z dietetykiem. Ustala on dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, przeprowadza wywiad żywieniowy oraz układa dietę z uwzględnieniem naszych chorób, oraz alergii.

Dzięki temu otrzymamy kompletny zestaw kilku posiłków na cały dzień, a nawet tydzień. Ilość dań dobierana jest indywidualnie w zależności od naszego trybu pracy.  Ostatnim krokiem jest ustalenie adresu, na który ma być dostarczany katering dietetyczny.

W Białymstoku catering dietetyczny dostarczany jest z reguły na terenie całego miasta Białegostoku, a także w promieniu kilku kilometrów za miastem. Dostawa cateringu zależy jednak od firmy, niektóre z nich doliczają dodatkową opłatę transportową.


Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego w Białymstoku – opinie na temat cateringu


Przy wyborze najlepszego cateringu dietetycznego w Białymstoku warto kierować się opiniami innych osób. Można o nich poczytać w Google czy chociażby na Facebooku. Najbardziej warto zwrócić uwagę na:

– świeżość oraz walory smakowe oferowanych dań

– czy menu jest różnorodne i jest możliwość zamiany dań w obrębie określonych posiłków.

– czy firma cateringowa posiada oddzielne menu dla osób posiadających nietolerancję pokarmowe.

– jaka jest lokalizacja firmy świadczącej usługi kateringu dietetycznego. Jeżeli jest to firma zlokalizowana w Białymstoku będziemy mieć gwarancję, że posiłki są świeże. Niektóre firmy działają na dowóz i nierzadko pudełka z żywnością przewożona są z daleka.

– najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku powinien charakteryzować się elastycznością dostaw – warto sprawdzić, czy godziny dostarczenia cateringu dietetycznego są elastyczne.


Catering dietetyczny w Białymstoku – ceny diety pudełkowej na Podlasiu


Catering dietetyczny oprócz wielu wymienionych zalet powyżej posiada również wady. Wśród nich największą jest niestety cena.

Ceny diety pudełkowej w Białymstoku wahają się od 30 zł do 75 zł za dzień. Jeżeli mówimy o kosztach miesięcznych cateringu dietetycznego w Białymstoku absolutne minimum, jakie musimy przeznaczyć to jest około 1100 zl. Rozmawiamy oczywiście o diecie niskokalorycznej do 1500 kcal. W przypadku diet bardziej kalorycznych – 3000 kcal i więcej ceny te wzrastają nawet do 2000 zł i więcej.

Powoduje to, że na dietę pudełkową wciąż nie wszyscy są w stanie sobie pozwolić. Trzeba jednak przyznać, że ilość osób korzystających z oferty cateringów dietetycznych stale wzrasta.


Poniżej przykładowe ceny kilku cateringów dietetycznych w Białymstoku.

Dieta 2000 kcal 28 dni standard 1456 zł

Dieta 2000 kcal 28 dni sport 1596 zł

Dieta 3000 kcal dla diabetyków  28 dni 2184 zł


Trener Personalny Białystok — Damian Ostrowski