Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Białymstoku oraz na Podlasiu. Niegdyś catering dietetyczny uchodził za luksus, na który mogli sobie pozwolić nieliczni, głównie celebryci, aktorzy czy piosenkarze.

Teraz, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy oferujące catering dietetyczny z bogatym menu posiłków, gdyż liczba osób korzystających z tego typu usług wciąż rośnie.

W samym Białymstoku naliczyłem 18 firm dostarczających fit posiłki i porównałem je pod względem ceny. Ile kosztuje dieta z dowozem do domu w Białymstoku?

Sprawdźmy porównanie cen cateringu dietetycznego w Białymstoku —

Zapraszam do lektury!


Catering dietetyczny Białystok i okolice opinie — zalety diety pudełkowej.


Spis treści:

  1. Czy warto zamówić catering dietetyczny?
  2. Dla kogo przeznaczona jest oferta cateringu dietetycznego?
  3. Przegląd cateringu dietetycznego w Białymstoku.
  4. Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego w Białymstoku?
  5. Ceny cateringu na Podlasiu i w Białymstoku
  6. Catering dietetyczny Białystok — podsumowanie

Catering dietetyczny ranking
Catering dietetyczny staje się coraz popularniejszy.

W ostatnich latach, a zwłaszcza w 2019 roku prym wiodą cateringi dietetyczne. Dlaczego są tak popularne?  

Dieta pudełkowa z dowozem jest z pewnością wygodna, umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz utrzymanie zbilansowanej diety i tym samym skuteczne odchudzanie.

Z reguły dieta pudełkowa układana jest pod okiem dietetyka, którego główną rolą zadbanie jest o odpowiednie skomponowanie posiłków tak by były odpowiednio zbilansowane w mikro oraz makroskładniki.

Kolejnym atutem cateringu dietetycznego jest różnorodność dań i brak monotonii posiłków co jest dużym atutem podczas odchudzania i reżimu kalorycznego.

Ostatnią zaletą diety pudełkowej jest wygoda – katering dietetyczny przywozi Ci jedzenie dietetyczne na wyznaczone miejsce w wyznaczonym czasie tak żebyś mógł cieszyć się jedzeniem i mógł skoncentrować się na pracy czy treningu.

Fit catering jest niczym posiłek idealny – smaczny, zdrowy, bez potrzeby liczenia kalorii, umożlwiający schudnięcie.


Dla kogo przeznaczona jest oferta cateringu dietetycznego w Białymstoku? Kto skorzysta na diecie pudełkowej najbardziej?


Dieta pudełkowa została stworzona przede wszystkim dla osób zapracowanych, którzy pracują dużo i niekoniecznie mają czas by gotować zdrowe i pełnowartościowe rzeczy. Kolejną grupą osób, dla których oferta cateringu dietetycznego została skierowana to ludzie nielubiący gotować, lub chcący pozbyć się zbędnych kilogramów.

Z punktu widzenia trenera personalnego dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, z którymi ciężko jest odnotować postępy treningowe pomimo reżimu treningowego. Najczęściej u takich osób u źródła problemem są błędy dietetyczne uniemożliwiające odchudzanie czy poprawę wyglądu sylwetki.

Osoby te popełniają najczęstsze błędy w trakcie odchudzania:

Najczęstsze błędy w trakcie odchudzania — czyli dlaczego nie możesz schudnąć?

Catering dietetyczny Białystok opinie — przegląd dostawców diety pudełkowej


Catering dietetyczny Białystok opinie
Catering dietetyczny Białystok

Współpraca z firmą świadczącą usługi cateringowe jest bardzo prosta. Ogranicza się do wyboru określonego dostawcy zajmującego się dietą pudełkową.  Pierwszym krokiem podczas współpracy z cateringiem dietetycznym jest rozmowa z dietetykiem. Ustala on dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, przeprowadza wywiad żywieniowy oraz układa dietę z uwzględnieniem naszych chorób, oraz alergii.

Dzięki temu otrzymamy kompletny zestaw kilku posiłków na cały dzień, a nawet tydzień. Ilość dań dobierana jest indywidualnie w zależności od naszego trybu pracy.  Ostatnim krokiem jest ustalenie adresu, na który ma być dostarczany katering dietetyczny.

W Białymstoku dobry catering dietetyczny dostarczany jest z reguły na terenie całego miasta Białegostoku, a także w promieniu kilku kilometrów za miastem. Dostawa cateringu zależy jednak od firmy, niektóre z nich doliczają dodatkową opłatę transportową.


Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego w Białymstoku – opinie na temat cateringu


Przy wyborze najlepszego cateringu dietetycznego w Białymstoku warto kierować się opiniami innych osób. Można o nich poczytać w Google czy chociażby na Facebooku. Najbardziej warto zwrócić uwagę na:

świeżość oraz walory smakowe oferowanych dań
czy menu jest różnorodne i jest możliwość zamiany dań w obrębie określonych posiłków.
czy firma cateringowa posiada oddzielne menu dla osób posiadających nietolerancję pokarmowe.
jaka jest lokalizacja firmy świadczącej usługi kate
ringu dietetycznego. Jeżeli jest to firma zlokalizowana w Białymstoku będziemy mieć gwarancję, że posiłki są świeże. Niektóre firmy działają na dowóz i nierzadko pudełka z żywnością przewożona są z daleka.
najlepszy catering dietetyczny w Białymstoku powinien charakteryzować się elastycznością dostaw – warto sprawdzić, czy godziny dostarczenia cateringu dietetycznego są elastyczne.

Catering dietetyczny Białystok cennik – dieta pudełkowa cena


Catering dietetyczny oprócz wielu wymienionych zalet powyżej posiada również wady. Wśród nich największą jest niestety cena.

Ceny diety pudełkowej w Białymstoku wahają się od 30 zł do 75 zł za dzień. Przy czym im dłuższy czas trwania cateringu dietetycznego spadają.

Catering dietetyczny Białystok najtaniej to koszt przynajmniej 1000 zł za dietę 1000 kcal.

W przypadku diet bardziej kalorycznych – 3000 kcal ceny te wzrastają nawet do 2000 zł i więcej.

Powoduje to, że na dietę pudełkową wciąż nie wszyscy są w stanie sobie pozwolić. Trzeba jednak przyznać, że ilość osób korzystających z oferty cateringów dietetycznych stale wzrasta.

Ceny cateringu dietetycznego do domu oferowanego w mieście Białystok przez firmy cateringowe przedstawiłem w tabeli poniżej:

Ilość kcal100015002000
fitszef129013801530
lightdiet 149716171767
bertterlife 162017101800
Wygodna
dieta 
164717671887
Dietetyczny
kredens
135014401560
Cateringfit 126014401560
maczfit165016801860
Rukola168018001920
Fitprzystań123014101560
spoko box159017401890
zdrowy smak120014101560
Kukuła Healthy Food156019502040
Fit Apetit171018902130
Kuchnia wikinga90013501470
body chief142814841596
Be diet catering159017101830

Tab. 2 Ceny cateringu dietetycznego w Białymstoku dla standardowej diety przez okres 30 dni. [11.02.2020]


Catering dietetyczny Białystok podsumowanie


Moim zdaniem catering dietetyczny do domu jest dobrą sprawą dla wyjątkowo zapracowanych osób, których nie ogranicza budżet domowy.

Z pewnością, odniosą oni korzyści korzystając z tego typu rozwiązania.

Catering dietetyczny jest również dobrą opcją dla osób, których wielokrotne próby redukcji tkanki tłuszczowej zakończyły się fiaskiem. Korzystając z usług cateringu dietetycznego, z doświadczenia wiem, że łatwiej jest osiągnąć sukces.


Często zadawane pytania dotyczące Cateringu dietetycznego.


Czy polecisz jakiś, konkretny catering dietetyczny?

Nie polecę Ci konkretnego cateringu. Natomiast jesteś pewny, że jest on Ci potrzebny? W domu, można szybko i łatwo wykonać wiele dań by przestrzegać diety i osiągać efekty.

Jaką dietę z cateringu wybrać? Ile kalorii?

Nie można, jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy, jaki masz cel korzystając z usług cateringowych.

Czy polecasz korzystać z cateringu dietetycznego?

Cateringi dietetyczne są wygodnym rozwiązaniem. Mają natomiast wady: są drogie, nigdy nie wiesz jakiej jakości składniki były użyte do przygotowania Twojego dania, wszystkie posiłki są w plastikowych opakowaniach, które nie są zdrowe. Wszystko zależy, od tego dlaczego chcesz skorzystać z usług cateringu.

Kiedy warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego?

Moim zdaniem, warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego tylko w sytuacji, gdy ktoś nie ma kompletnie czasu by samodzielnie przygotowywać posiłki.

Trener Personalny Białystok — Damian Ostrowski