Gdy właśnie rozpocząłeś poszukiwania dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku, z pewnością zdążyłeś zauważyć, że nie będzie to łatwe. Oferta na rynku pośród Trenerów jest duża, tylko jak wybrać tego odpowiedniego? Czym się kierować przy wyborze oraz gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?

Przedstawię swoje wskazówki dla mieszkańców Białegostoku z punktu widzenia trenera osobistego na chwilę wcielającego się w osobę poszukującą.


Kurs na Trenera Personalnego — gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Pierwszy filtr, przez który moim zdaniem warto jest przesiać potencjalnych kandydatów jest posiadanie ukończenia kursu na trenera personalnego. W końcu trener osobisty, z którym będziesz współpracować jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za Twoje zdrowie. Dlatego, spełnienie podstawowych wymogów formalnych związaniem z ukończeniem kursu na Trenera Personalnego jest moim zdaniem podstawą. Zwłaszcza że skończenie kursu tak naprawdę w większości przypadków nie jest aż tak bardzo trudne.

Jeżeli ktoś go nie posiada to znaczy, że albo go nie zdał, albo jest leniwy… czy chcesz współpracować z leniwym trenerem?


Opinie na temat szkoły i posiadanego kursu na Trenera Personalnego — gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Posiadanie kursu na trenera personalnego jak wspomniałem z mojego punktu widzenia jest obowiązkowe. Natomiast rodzaj kursu i jego jakość ma również znaczenie. Dlatego warto dowiedzieć się opinii na temat ukończonego kursu przez Twojego potencjalnego trenera. Czy wykonał go w powszechnie znanej i cenionej szkole? Czy nauczyciel Twojego trenera był powszechnie znaną i cenioną postacią?

Warto odpowiedzieć na te pytania raz, żeby nie później nie żałować.


Posiadanie wykształcenia wyższego: medycznego lub sportowego — gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Z mojego punktu widzenia, posiadanie odpowiedniego wykształcenia wyższego jest koniecznie. O ile kurs jest wymogiem, o tyle wiedza zdobyta w jego trakcie jest zbyt mała aby, moim zdaniem prowadzić podopiecznych bazując tylko na jej podstawie.

Dobry Trener powinien charakteryzować się, chociaż podstawową wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii człowieka czy rehabilitacji. Jest to ważne, gdyż chociażby umożliwi trenerowi zauważenie niepokojących objawów swojego podopiecznego i odesłanie go do specjalisty.


Dobre opinie na temat Trenera Personalnego w Białymstoku.


Po zapoznaniu się z kwalifikacjami oraz wykształceniem trenera ważne jest poczytanie o nim opinii. Możemy je zazwyczaj znaleźć w internecie, Facebooku czy Instagramie. Warto też popytać się znajomych często okazuję się, że „świat jest mały” i w taki sposób jesteśmy w stanie dotrzeć do osób, które bezpośrednio  współpracowały z Trenerem Personalnym.

Opinie na temat Trenera Personalnego są niezwykle istotne.


Dodatkowe szkolenia oraz certyfikaty — gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku?


Warto zwrócić uwagę na dodatkowe szkolenia i certyfikaty potencjalnego trenera osobistego. Bycie na bieżąco oraz nieustanne dokształcanie się to pożądana cecha. Trzeba jednak przyznać, że w dobie obecności dużej ilości kursów często o niskiej jakości oraz łatwym dostępie do wiedzy – nie jest to priorytet.


Ceny usług trenerów — poszukiwania trenera Personalnego w Białymstoku.


Jeżeli szukasz i chcesz znaleźć Trenera Personalnego w Białymstoku, kolejnym czynnikiem, który będziesz musiał wziąć pod uwagę są ceny usług. Cena treningu personalnego w Białymstoku wynosi od 50 do 100 zł. Jest ona uzależniona od ilości wykupowanych treningów – pakietów oraz doświadczenia, wiedzy i ilości podopiecznych, jaką ma trener. Średnia cena oscyluje około 70 – 80 zł.

Z doświadczenia wiem, że nie polecam Ci wyboru trenerów, posiadających niskie ceny. Z reguły są to osoby bez doświadczenia bądź niecieszący się zainteresowaniem, gdyż współpraca z nimi pozostawia wiele do życzenia.

Unikaj również trenerów, których jedynym osiągnięciem jest udział w zawodach – pamiętaj, że nie jest to żadne kryterium wyboru. To, że ktoś brał udział w zawodach – nierzadko niskiej rangi- nie świadczy o tym, że posiada wiedzę i umiejętności aby Ci pomóc.

Pamiętaj, że cena usług – zależna jest wprost proporcjonalnie od ich jakości.


Gdzie szukać i znaleźć trenera personalnego w Białymstoku?


Jak już wspomniałem, najłatwiejszym miejscem do poszukiwań jest internet. Z reguły każdy trener personalny ma swoje konto społecznościowe na Facebooku czy instagramie. Dokładna analiza informacji zgromadzonych na stronie pozwoli podjąć decyzję bardziej racjonalnie.

Kolejnym sposobem jest zasięgnięcie opinii znajomych czy osób, które współpracowały już z trenerem na siłowni – poczta pantoflowa jest często dobrym sposobem znalezienia odpowiedniej osoby. Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma inne potrzeby, charakter oraz wymaga odrębnego podejścia. To, że Twojemu znajomemu świetnie współpracowało się z daną osobą nie oznacza, że będzie też Tobie.

Poszukanie Trenera Personalnego na siłowni. Jeżeli uczęszczasz już na siłownię w Białymstoku, możesz pobawić się w Sherlocka Holmesa i śledzić wzrokiem trenerów i ich podopiecznych. Będziesz w stanie zauważyć dużo faktów, których nigdy nie dowiedziałbyś się ze strony internetowej białostockiego Trenera Personalnego:

– jakie jest jego zaangażowanie w trening?

– czy poprawia i koryguje podopiecznego?

– skupienie na podopiecznym, czy może na telefonie komórkowym?

– jaka jest atmosfera na treningu?


Gdzie szukać  i jak znaleźć dobrego Trenera Personalnego w Białymstoku? – podsumowanie


Jak widzisz czynników, na które warto zwrócić uwagę jest kilka. Oprócz skończonego kursu na trenera personalnego, wykształcenia oraz opinii klientów, dodatkowym kryterium przy wyborze jest również cena współpracy z trenerem.

Decydując się na współpracę z trenerem personalnym w Białymstoku warto również skorzystać z oferty pierwszego darmowego spotkania – oferowanego przez wielu trenerów. Próbka możliwości trenera, jego temperament oraz pierwsze wrażenie są w stanie dostarczyć Ci kilku informacji na temat przyszłej współpracy.